1
1
 
 
Мапа території Як доїхати?

Новини поштою
 
 
 
 
Дата події: 2-4 червня 2012 року

«Ucraina terra cossacorum» - «Україна – земля козаків». Великий фестиваль української та польської культури

Polska Organizacja Turystyczna  та козацьке селище «Мамаєва Слобода» запрошує на Великий україно-польський фестиваль «Ucraina terra cossacorum» - «Україна – земля козаків», який розпочнеться за тиждень до початку ЄВРО-2012. Урочисте відкриття фестивалю відбудеться 2 червня 2012 року о 12-00.

В рамках фестивалю заплановано феєричне кінно-каскадерське шоу із презентацією зброї та гонору обох народів. Буде проходити лицарський герць (поєдинок) між українськими козаками під орудою кращого кінного каскадера євроазійського континенту Наказного Отамана Олега Юрчишина та польськими крилатими гусарами на чолі із польським  шляхтичем герба «Wczele» паном Яном Погоржельським.

В програмі заходу:

  • Виступи фольклорних колективів України та Польщі. На першому етапі фестивалю Польщу  представлятиме фольклорний колектив із Підкарпатського воєводства Kapela Ludova «Widelanie». Українські фольклорні колективи «Вулиця», «Рожаниця»,  «Добривечір» , «Горлиця», «Веселий ярмарок» та троїсті музики «Хрещатий яр» представлятимуть давні пісні та танці козацької Наддніпрянщини.
  • У великих казанах на відкритому вогні впродовж місяця готуватимуться  страви обох народів: польський бігус та журик, а також козацький куліш, вареники та рибна юшка «щерба».
  • На фестивалі представлятиметься «Шляхетський етикет» давньої козацької України та Польщі. Дегустація старопанських хмільних напоїв обох народів та майстер-класи з танців.
  • Майстер-класи з давніх ремесел та трудових навичок.
  • Презентація козацького коша. Похідний козацький табір,  в якому відбуватиметься стрільба з лука та фехтування на шаблях за участі підрозділу реєстрових козаків Печерської сотні Київського полку під керівництвом отамана Олександра Харченка.У таборі козаки демонструватимуть давню козацьку зброю, одяг, начиння, спосіб приготування їжі у поході, козацький побут та намети. А головне, протягом цілого місяця, у цьому живому таборі козаки Отамана Харченка давніми теслярськими інструментами власноруч виготовлятимуть справжнісінький козацький «байдак» - річковий плоскодонний човен понад 12 м завдовжки. 
  • В той час, коли виступатимуть фольклорні колективи та гарцюватимуть на конях козаки із польськими крилатими гусарами, на ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи» проходитиме Великий «Слобідський ярмарок-2012», на який ми щиросердно запросили чиненайкращих майстрів зі всієї України.На ярмарку в «Мамаєвій Слободі», можна не лише придбати сувеніри на згадку, але й  поспілкуватися зі жвавими перекупками та погуляти на українських вечорницях «до третіх півнів». На Слобідському ярмарковому майдані козацького селища «Мамаєва Слобода» серед циганських кибиток та козацьких возів все співає, шкварчить, булькає, регоче та танцює – хто на що гаразд: «Бо де гопак, там і циганочка – крута гуляночка».У перекупок на ярмарку кожен зможе підібрати собі крам до вподоби для радості серця та сугріву душі… 
  • Крім того, гості на фестивалі «Ucraina terra cossacorum» - «Україна – земля козаків» зможуть покататись на коні чи возі, поборотись із козацьким богатирем прямо на майдані, залізти на величезний стовп за подарунком, помірятись силами із козаками за кухоль пива, а також взяти особисту участь в інших козацьких розвагах та пустощах... Помилуватись краєвидами витоку річки Либідь, відвідати службу Божу в козацькій церкві Покрова Пресвятої Богородиці, познайомитись із життям та побутом козаків, котрі й нарекли цю землю Україною в далекі часи Середньовіччя.

Бажаючих познайомитись із Середньовічною українською та польською культурою, піснями та танцями, стравами та напоями, військовими традиціями – ласкаво запрошуємо в козацьке селище «Мамаєва Слобода», що розташувалось майже в центрі столиці України, всього за 7 кілометрів від Хрещатика в урочищі, з якого й бере початок легендарна річка Либідь.

Тел. 044-361-98-48; 063-872-78-31 ел. адреса: mamayevasloboda@gmail.com

Нехай славиться від віків земля наша названа козаками Україною!!!

1
1
 
 
1
© ® «Центр народознавства «Козак Мамай», 2008-2009
Передрук дозволений лише з активною ланкою на першоджерело.
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль