14 жовтня на "Мамаєвій Слободі" храмове свято першої з часів руйнування Запорозької Січі козацької церкви в ім’я "Покрова Пресвятої Богородиці"
Опубліковано: 08 Жов 2009 15:21

Під Покровом Пресв’ятої Богородиці наші прадіди козаки чинили дивовижні побіди й не боялися жодного ворога, а ні на суші, а ні на морі. Це красномовно засвідчено у заклику козаків до православного люду України у ХVII ст: „Хто хоче за віру християнську бути посадженим на палю, хто хоче бути четвертованим, колесованим, хто ладен стерпіти усілякі муки за святий хрест, хто не боїться смерті – приставай до нас. Не треба боятися смерті: від неї не вбережешся. Таке козацьке життя”.

Війна для козака була так же необхідна, як птахові крила, як рибі вода. Без війни козак – не козак, без війни лицар не лицар. Козак не тільки не боявся, а любив війну. Він турбувався не стільки про те, щоб урятувати собі життя, скільки про те, щоб умерти в бою, як помирають справжні лицарі на війні, тобто щоб про нього сказали: «Умів шарпати, умів і вмерти, не скиглячи».

Слава землі нашій – нареченій від віків Україною!

Вітання з Покровою!

Вітаємо всіх православних християн-українців зі Святом Покрова Пресвятої Владичиці  нашої Богородиці і Приснодіви Марії!

Ділимось цією святочною радістю з усіма віруючими чиї парафії достойно по-козацьки підносять свої молитви в цей храмовий день до сяючого омофора Матері Божої.

Ставропігійна козацька церква Покрова Пресвятої Богородиці на «Мамаєвій Слободі» в цьому році святкує   своє престольне свято і дякує Богові за право на землі рідній – Україні, ось вже шостий рік молитися і діяти через серця українців, воскрешаючи їхнє коріння, та православну – козацьку віру. Багато людей відчувають велику силу та духовну радість переступаючи поріг нашої козацької церкви. З 14 жовтня 2003 року, за цей Богом благословенний час в церкві відслужено понад 900 літургій, 900 вечірніх та всенішних Богослужінь, охрестилося понад 850 осіб, а також 151 пара юних українців та українок прийняли Таїнство вінчання. Дуже втішає те, що за ці шість років з часу освячення храму вже більше 140 тисяч людей відвідало козацьку церкву і поклонились її Благовісній іконі «Богородиці Слобідській Цариці козацькій». Серед них не тільки кияни але й люди інших віросповідувань з різноманітних країн світу. Милуються люди неповторною красою її пишного вбрання та духовного тепла.

Як настоятель, молюся в цей святковий день за здоров’я всіх парафіян, за всю Україну, за її оздоровлення як у вірі, так і в державотворенні.

Нехай наша слабка молитва освятиться силою Покрова Богородиці, та нашою гідною – святою пам’яттю до підніжжя хрестів лицарів-козаків.

Нехай Господь Бог пошле нам сили і терпіння у відновленні Єдиної Помісної Української Православної церкви.

Слава Ісусу Христу.

Настоятель Ставропігійної козацької церкви Покрова Пресвятої Богородиці отець Роман Фурдин.

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

120грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»