«Головна Резиденція Святого Миколая» в Україні запрошує на віртуальну мандрівку
Опубліковано: 26 Лис 2015 15:08

Одне із найбільш веселих зимових народних свят має назву «Миколая»! Це не тільки свято дорослих, але й малечі.

Сім років тому, в 2009 році, Святий Миколай вибрав козацьке селище «Мамаєва Слобода» для свого офіційного осідку, цебто «Головної Резиденції Святого Миколая» в Україні! 

На «Мама­є­вій Сло­боді» 98 об‘єктів, це садиби коваля, гон­чара, коза­цького сотника, коза­ків джур, ворожки, але най­більш Мико­лай упо­до­бав для своєї Рези­ден­ції хату на садибі Титаря (цер­ков­ного ста­ро­сти). Можливо тому, що ця чепурна тра­ди­ційна укра­їн­ська хата роз­та­шо­ву­є­ться поруч із став­ро­пі­гій­ною коза­цькою цер­квою в ім‘я  Покрова Пре­свя­тої Бого­ро­диці.

Напе­ре­до­дні від­кри­ття «Голов­ної Рези­ден­ції Свя­того Мико­лая», котре запла­но­ване на 8 гру­дня 2015 року, хочемо запро­по­ну­вати Вам вір­ту­альну ман­дрівку сади­бою Титаря, а саме: пра­вою поло­ви­ною оселі Титаря, яка носить умовну назву «Пани­чев­ська». На цій поло­вині хати ви та діти, котрі при­бу­дуть до Рези­ден­ції Мико­лая змо­жуть поба­чити справ­жню укра­їн­ську піч в якій пала­хко­тять потрі­ску­ючи дрова, а також випі­ка­ю­ться печа­тні медові пря­ники «Мико­лай­чики». Хата оздо­блена кили­мами, настін­ними роз­пи­сами, різьбле­ним сво­ло­ком, на мисни­ках дру­жніми рядами виши­ку­ва­лись тарелі, миски, дзбани, гле­чики, барила та гор­нята. На божнику сто­ять ікони при­кра­шені виши­тими обу­хів­ськими рушни­ками. Тути­чки, біля столу в кутку, при­мо­сти­лась скриня. Біля печі, як і годи­ться, сто­ять рогачі та коцюби. Погрівши трі­шки руки біля печі, про­йшовши через сіни, діти весе­лою зграй­кою потра­пля­ють в ліву поло­вину хати Титаря, яка носить назву «Сві­тлиця». Саме у «Сві­тлиці», неда­ле­чко від оздо­бле­ної кахлями груби й буде займати поче­сне місце сам Свя­тий Мико­лай. Діти, котрі при­йдуть до нього в Рези­ден­цію, зру­чненько вмо­стив­шись на лавах біля теплої груби, що як і колись опа­лю­є­ться дро­вами, по черзі відзві­ту­ю­ться йому про свої гарні вчинки. Для неслу­хів та батьків неслу­хів козаки «сер­дюки» з поче­сної варти Свя­того Мико­лая пода­ру­ють різку, аби вона висіла впро­довж року в кожного неслуха вдома. Для чем­них дітей Свя­тий Мико­лай зіграє на ста­ро­світ­ській лірі чи кобзі, а потім спільно з янго­лами та дів­ча­тами-коза­чками обда­рує їх гостин­цями.

Тож, напередодні відкриття «Головної Резиденції Святого Миколая» в Україні, ласкаво запрошуємо Вас, пані та панове, а також ваших дітлахів зробити віртуальну мандрівку обійстям та хатою Титаря, куди вже в сьомий раз  прибуде Святий Миколай, аби підписати 8 грудня 2015 року з козаками «Мамаєвої Слободи» «Глейт» (охоронну грамоту) про охорону всіх добрих справ Миколая на наших дідівських землях від зелених Карпат і до синього Дону!

P.S. Попе­ре­дньо домо­ви­тись про від­ві­ду­ва­ння Рези­ден­ції Мико­лая, а також про­ве­де­ння май­стер-кла­сів, або ж при­дбати печа­тний медо­вий пря­ник – «Мико­лай­чик» можна за тел.: 066–091-10–76; 044–361-98–48; mamayevasloboda@gmail.com , tourexms@gmail.com 

З наступаючим веселим зимовим святом!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

60грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 40грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 40грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 40грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Петрівка та Шулявська
 • 433
  Від перетину Хрещатика і бульвару Тараса Шевченка
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»