Колодій (Масниця), або ж «Бабський тиждень» в «Мамаєвій Слободі»
Дата події: 25-26 лютого 2017 року

Ласкаво запрошуємо на козацький «Колодій» – «Масляну»!

Початок заходів на ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи» як 25 так і 26 лютого 2017 року о 12–00. 

Увага акція! Починаючи з 20 січня по 15 лютого 2017 року в касі, що на вході до козацького селища «Мамаєва Слобода» (м. Київ вул. Михайла Донця,2 (Відрадний) Ви зможете придбати 2 вхідні квитки на свято «Колодія» (Масляної) за ціною одного! Тобто замість 100 гривень за 2 квитки, Ви маєте добру нагоду заплатити лиш 50 гривень)))

Додаткову інформацію можна отримати за тел. 044–361-98–48

Хочемо принагідно нагадати, що Козацьке селище «Мамаєва Слобода» знаходиться практично в серці столиці України, всього за сім кілометрів від вулиці Хрещатик)))

У нас на Колодій (Масницю), як 25 так і 26 лютого, себто в суботу та неділю неодружена молодь буде «волочити Колодку» та їсти вареники з сиром, маслом чи сметаною, як то здавна велося у нас на козацькій Вкраїні серед гордих чубатих слов‘ян!

Також під супровід троїстих музик, фольклорних колективів, жартівливих молодиць та веселих дівчат з парубками ми будемо танцювати, співати, пити, гуляти, гарні мислі мати!

Саме так святкували Колодій (Масницю) на наших землях ще, напевне, з доби матріархату, коли вшановували Велику Богиню Матір (Макошу). Чоловіки впродовж всього «Бабського тижня» ставали «підкаблучниками», однак не переставали бути гордими чубатими воїнами-козаками!

Кожна  нео­дру­жена дів­чина та пару­бок отри­ма­ють на ярмар­ко­вому май­дані «Мама­є­вої Сло­боди» колодку, яку прив’яжуть до лівої руки. «Вла­сники» цієї колодки мусять зна­йти дорогу до «Шинку – коса над чар­кою», де на них  чека­ти­муть не тільки тро­їсті музики, але й часту­ва­ння та жарти весе­лих моло­диць (всі вла­сники «коло­док» будуть часту­ва­тись слив’янкою чи вишня­ком, або й медо­ву­хою). Це все від­бу­ва­ти­ме­ться біля «сви­ня­чого пере­лазу», що веде до «Шинку – коса над чар­кою».

На «Мама­є­вій Сло­боді» також будуть про­во­ди­тись наро­дні гуля­ння та вари­ти­ме­ться в здо­ро­ве­зних каза­нах, із кіль­кох видів круп, слав­но­зві­сна коза­цька каша «Тетеря», варе­ники з сиром, нали­сники, пиріжки із сиром, сир­ники та інші істо­ри­чні страви із сира та масла, бо ж Масниця!

Голов­ною стра­вою на Коло­дій (Масницю) будуть варе­ники з сиром та сме­та­ною!

Ну і зви­чайно всі охочі змо­жуть ску­шту­вати тут же ж зва­ре­ний на від­кри­тому вогні дав­ній коза­цький хміль­ний напій «Мусу­лєс» (глін­твейн), або ж медо­вуху чи вишневу наливку. 

Також за бажа­н­ням, змо­жете гай­нути вули­цями «Мама­є­вої Сло­боди» на запря­жених кіньми санях чи возі, або ж верхи на коні спільно з коза­ком, пострі­ляти з татар­ського лука, вивчити якийсь укра­їн­ський наро­дний танець, вла­сно­руч змай­стру­вати ляльку-мотанку,  пока­тати своїх дітей на вели­че­зній гой­далці чи потор­гу­ва­тись із пере­ку­пками, при­дбавши собі тра­ди­ційні укра­їн­ські суве­ніри на Слобід­ському ярмар­ко­вому май­дані.  

Фоль­клорні коле­ктиви дів­чат-коза­чок та доте­пних моло­диць допо­мо­жуть Вам від­чути атмо­сферу сере­дньо­ві­чної Над­дні­прян­щини в період свя­тку­ва­ння Коло­дія (Масниці) на «Баб­ський тиждень»!

Відсвяткуємо Колодій (Масляну) так же ж весело, як це вміли робити наші прабабусі, коли були ще дівками! 

Давайте спільно згадаємо добу матріархату, коли кожен воїн-козак впродовж всього «Бабського тижня» на Колодій був «підкаблучником», але не переставав бути мужнім чубатим воїном!

Благослови, Велика Мати, Колодій справляти, жінок величати!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

60грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 40грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 40грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 40грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Петрівка та Шулявська
 • 433
  Від перетину Хрещатика і бульвару Тараса Шевченка
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»