Колодій (Масниця), або ж «Бабський тиждень» в «Мамаєвій Слободі»
Опубліковано: 10 Бер 2016 16:18

Давайте спільно відсвяткуємо українську Масницю (Колодій) в козацькому селищі «Мамаєва Слобода» за давніми традиціями слов‘ян-русів, що жили по обох берегах Дніпра!

Тиждень, коли в українських землях їли страви з сиром та маслом (Масниця) називався ще «Бабським», або ж «Жіночим», адже жінки з часів матріархату на наших землях були головними не тільки в хаті, а ще й воїнами та жрицями… 

Запам‘ятай, укра­їн­ська Масляна на від­міну від москов­ської має вла­сне йме­ння – і це ім‘я Коло­дій!

Коло­дієм же свято укра­їн­ської «Масниці»  нази­ва­є­ться тому, що під час наро­дних гулянь, нео­дру­жені парубки та дів­чата, а також їх батьки, які не одру­жили своїх дітей впро­довж року, на покару воло­чили прив‘язаний до ноги обру­бок дерев‘яної палиці – «Колодку»!

Хочемо також наголосити, що на наших слов‘янських землях по обох берегах Дніпра, головною святковою стравою у цей період були «вареники з сиром» та коров‘ячим маслом, від того і «Масниця».

Тим часом на московських землях в угро-фінських народів, що її населяли, головною стравою на Масляну були «бліни» і їх смажили на рослинній олії, яка в Росії називається «постное масло». Згодьтесь, назви цього періоду як в українців «Масниця», так і в росіян «Масляная» на перший погляд схожі, бо ж і там і там їли страви з маслом, але не тільки цим відрізняються наші свята, вони мають й інші мають кардинальні відмінності.

Більше про від­мін­но­сті  укра­їн­ського Коло­дія (Масниці) від росій­ської «Маслє­ніци» диві­ться тут !

Тож, що ми будемо свя­тку­вати, панове: укра­їн­ський «Коло­дій» чи росій­ську «Масле­ніцу» із так зва­ними «про­во­дами зіми»? Це, насправді, пита­ння  само­і­ден­ти­фі­ка­ції …

Ласкаво запрошуємо!

Початок заходів на ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи» як 12 так і 13 березня 2016 року о 12–00. 

У нас на Колодій (Масницю), як 12 так і 13 березня, тобто в суботу та неділю неодружена молодь буде «волочити Колодку» та їсти вареники з сиром, маслом чи сметаною! Також під супровід троїстих музик, фольклорних колективів, жартівливих молодиць та веселих дівчат з парубками ми будемо танцювати, співати, пити, гуляти, гарні мислі мати!

Саме так святкували Колодій (Масницю) на наших землях ще, напевне, з доби матріархату, коли вшановували Велику Богиню Матір (Макошу). Чоловіки впродовж всього «Бабського тижня» ставали «підкаблучниками», однак не переставали бути гордими чубатими воїнами-козаками!

Кожна  нео­дру­жена дів­чина та хло­пець отри­ма­ють на ярмар­ко­вому май­дані «Мама­є­вої Сло­боди» колодку, яку прив’яжуть до лівої руки. «Вла­сники» цієї колодки мусять зна­йти дорогу до «Шинку – коса над чар­кою», де на них  чека­ти­муть не тільки тро­їсті музики, але й часту­ва­ння та жарти весе­лих моло­диць (всі вла­сники «коло­док» будуть часту­ва­тись слив’янкою чи вишня­ком, або й медо­ву­хою). Це все від­бу­ва­ти­ме­ться біля «сви­ня­чого пере­лазу», що веде до «Шинку – коса над чар­кою».

На «Мама­є­вій Сло­боді» також будуть про­во­ди­тись наро­дні гуля­ння та вари­ти­ме­ться в здо­ро­ве­зних каза­нах, із кіль­кох видів круп, слав­но­зві­сна коза­цька каша «Тетеря», варе­ники з сиром, нали­сники, пиріжки із сиром, сир­ники та інші істо­ри­чні страви із сира та масла, бо ж Масниця!

Ну і зви­чайно всі охочі змо­жуть ску­шту­вати тут же ж зва­ре­ний на від­кри­тому вогні дав­ній коза­цький хміль­ний напій «Мусу­лєс» (глін­твейн), або ж медо­вуху чи вишневу наливку. 

Також за бажа­н­ням змо­жете гай­нути вули­цями «Мама­є­вої Сло­боди» на запря­же­ному кіньми возі, або ж верхи на коні спільно з коза­ком, пострі­ляти з татар­ського лука, вивчити якийсь укра­їн­ський наро­дний танець, вла­сно­руч змай­стру­вати ляльку-мотанку,  пока­тати своїх дітей на вели­че­зній гой­далці чи потор­гу­ва­тись із пере­ку­пками, при­дбавши собі тра­ди­ційні укра­їн­ські суве­ніри на Слобід­ському ярмар­ко­вому май­дані.  

Фоль­клорні коле­ктиви дів­чат-коза­чок та моло­диць допо­мо­жуть Вам від­чути атмо­сферу сере­дньо­ві­чної Над­дні­прян­щини в період свя­тку­ва­ння Коло­дія (Масниці) на «Баб­ський тиждень».

Відсвяткуємо Колодій (Масляну) так же ж весело, як це вміли робити наші прабабусі! 

Давайте спільно згадаємо добу матріархату, коли кожен воїн-козак впродовж всього «Бабського тижня» на Колодій був «підкаблучником», але не переставав бути мужнім чубатим воїном!

Благослови, Велика Мати, Колодій справляти, жінок величати!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

50грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 35грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 35грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 35грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Петрівка та Шулявська
 • 433
  Від перетину Хрещатика і бульвару Тараса Шевченка
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»