Колодій (Масниця), або ж «Бабський тиждень» в «Мамаєвій Слободі»
Опубліковано: 10 Бер 2016 16:18

Давайте спільно відсвяткуємо українську Масницю (Колодій) в козацькому селищі «Мамаєва Слобода» за давніми традиціями слов`ян-русів, що жили по обох берегах Дніпра!

Тиждень, коли в українських землях їли страви з сиром та маслом (Масниця) називався ще «Бабським», або ж «Жіночим», адже жінки з часів матріархату на наших землях були головними не тільки в хаті, а ще й воїнами та жрицями…

Запам`ятай, українська Масляна на відміну від московської має власне ймення – і це ім`я Колодій!

Колодієм же свято української «Масниці»  називається тому, що під час народних гулянь, неодружені парубки та дівчата, а також їх батьки, які не одружили своїх дітей впродовж року, на покару волочили прив`язаний до ноги обрубок дерев`яної палиці – «Колодку»!

Хочемо також наголосити, що на наших слов`янських землях по обох берегах Дніпра, головною святковою стравою у цей період були «вареники з сиром» та коров`ячим маслом, від того і «Масниця».

Тим часом на московських землях в угро-фінських народів, що її населяли, головною стравою на Масляну були «бліни» і їх смажили на рослинній олії, яка в Росії називається «постное масло». Згодьтесь, назви цього періоду як в українців «Масниця», так і в росіян «Масляная» на перший погляд схожі, бо ж і там і там їли страви з маслом, але не тільки цим відрізняються наші свята, вони мають й інші мають кардинальні відмінності.

Більше про відмінності  українського Колодія (Масниці) від російської «Маслєніци» дивіться тут !

Тож, що ми будемо святкувати, панове: український «Колодій» чи російську «Масленіцу» із так званими «проводами зіми»? Це, насправді, питання  самоідентифікації …

Ласкаво запрошуємо!

Початок заходів на ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи» як 12 так і 13 березня 2016 року о 12-00. 

У нас на Колодій (Масницю), як 12 так і 13 березня, тобто в суботу та неділю неодружена молодь буде «волочити Колодку» та їсти вареники з сиром, маслом чи сметаною! Також під супровід троїстих музик, фольклорних колективів, жартівливих молодиць та веселих дівчат з парубками ми будемо танцювати, співати, пити, гуляти, гарні мислі мати!

Саме так святкували Колодій (Масницю) на наших землях ще, напевне, з доби матріархату, коли вшановували Велику Богиню Матір (Макошу). Чоловіки впродовж всього «Бабського тижня» ставали «підкаблучниками», однак не переставали бути гордими чубатими воїнами-козаками!

Кожна  неодружена дівчина та хлопець отримають на ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи» колодку, яку прив’яжуть до лівої руки. «Власники» цієї колодки мусять знайти дорогу до «Шинку – коса над чаркою», де на них  чекатимуть не тільки троїсті музики, але й частування та жарти веселих молодиць (всі власники «колодок» будуть частуватись слив’янкою чи вишняком, або й медовухою). Це все відбуватиметься біля «свинячого перелазу», що веде до «Шинку – коса над чаркою».

На «Мамаєвій Слободі» також будуть проводитись народні гуляння та варитиметься в здоровезних казанах, із кількох видів круп, славнозвісна козацька каша «Тетеря», вареники з сиром, налисники, пиріжки із сиром, сирники та інші історичні страви із сира та масла, бо ж Масниця!

Ну і звичайно всі охочі зможуть скуштувати тут же ж зварений на відкритому вогні давній козацький хмільний напій «Мусулєс» (глінтвейн), або ж медовуху чи вишневу наливку.

Також за бажанням зможете гайнути вулицями «Мамаєвої Слободи» на запряженому кіньми возі, або ж верхи на коні спільно з козаком, постріляти з татарського лука, вивчити якийсь український народний танець, власноруч змайструвати ляльку-мотанку,  покатати своїх дітей на величезній гойдалці чи поторгуватись із перекупками, придбавши собі традиційні українські сувеніри на Слобідському ярмарковому майдані.  

Фольклорні колективи дівчат-козачок та молодиць допоможуть Вам відчути атмосферу середньовічної Наддніпрянщини в період святкування Колодія (Масниці) на «Бабський тиждень».

Відсвяткуємо Колодій (Масляну) так же ж весело, як це вміли робити наші прабабусі!

Давайте спільно згадаємо добу матріархату, коли кожен воїн-козак впродовж всього «Бабського тижня» на Колодій був «підкаблучником», але не переставав бути мужнім чубатим воїном!

Благослови, Велика Мати, Колодій справляти, жінок величати!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

120грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»