«Козацькі вечорниці» на Катерини – 7 грудня та Андрея – 13 грудня в «Мамаєвій Слободі»
Опубліковано: 18 Лис 2015 11:12

Дівчата-козачки та козаки «Мамаєвої Слободи» запрошують всіх охочих парубків та дівчат на двійко «Козацьких вечорниць», а саме на Катерини 7 грудня в день «Дівочої долі» та на Андрея – 13 грудня на свято «Калити». Початок вечорниць, як 7 так і 13 грудня о 19–00 біля «Шинку – Коса над чаркою»

Вечор­ни­ці,  досві­тки, моло­ді­жні склад­ки в коза­цькій Вкра­ї­ні, цеб­то на Над­дні­прян­щи­ні були тра­ди­цій­ни­ми для кін­ця листо­па­да,  поча­тку гру­дня. Всі ці пару­бо­чо-діво­чі гуля­н­ня були при­уро­че­ні до одні­єї мети – май­бу­тньо­го щасли­во­го шлю­бу. Осо­бли­во помі­чни­ми у цьо­му вва­жа­лись свя­та Свя­тої Кате­ри­ни – 7 гру­дня та Свя­то­го Андрея (Андрія, Свя­то­го Андрія Пер­во­зва­но­го апо­сто­ла) – 13 гру­дня, або ж дав­ня наро­дна назва цьо­го свя­та – «Кали­та».

Наші пра­ба­бу­сі, коли були ще дів­ка­ми, спо­ді­ва­ю­чись на щасли­ве заміж­жя, воро­жи­ли на долю. Саме на Свя­тої Кате­ри­ни зрі­за­ли кіль­ка вишне­вих галу­зок (гіло­чок), ста­ви­ли їх у воду в хаті на покут­ті перед обра­за­ми, якщо ж до Ново­го року (Свя­тої Малан­ки) 13 січня (за новим сти­лем) вишні зацві­та­ли, то це озна­ча­ло, що дів­чи­на неза­ба­ром вийде заміж.

Парубки та дівчата, ласкаво запрошуємо до нашого козацького гурту!

Тож спробуй і ти зламати на «Мамаєвій Слободі» гілочку вишні, нагодувати собаку спеченими в печі української хати чарівними балабушками, закликати долю, почути, як кукурікає півень, або ж пограти у веселу гру, скуштувати «Калиту»!

Якщо пуп у тебе не розв‘яжеться і ти козак, то зумій поїздити верхи на коцюбі, змастити дівок сажею або медом, потанцювати запальні танці під супровід троїстих музик саме так, як це робили наші прадіди…

Для «нетямущих» нагадуємо, що початок «Козацьких вечорниць» як 7, так і 13 грудня о 19–00 біля «Шинку – Коса над чаркою».

Дресс код захо­ду – виши­ван­ка.

Хоче­мо, аби й Ви долу­чи­лись до від­тво­ре­н­ня дав­ніх добрих обря­дів наших пра­ба­бусь та пра­ді­ду­сів, ску­шту­ва­ли на вечор­ни­цях духмя­но­го хміль­но­го  вишня­ку чи слив‘янки та, тан­цю­ю­чи під супро­від тро­їстих музик, так гепну­ли лихом об зем­лю, щоб аж в моска­лів дух пере­хо­пи­ло та кури пере­ста­ли нестись…

Слава землі нашій козацькій, нареченій від віків Україною!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

120грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Петрівка та Шулявська
 • 433
  Від перетину Хрещатика і бульвару Тараса Шевченка
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»