«Київ козацький» – осіння програма для школярів в козацькому селищі «Мамаєва Слобода»
Дата події: листопад 2018 року

Гайда до нашого «Козацького Коша»!  «Мамаєва Слобода» запрошує школярів відвідати урочище, з якого бере початок легендарна річка Либідь. За народними переказами саме тут наші прадіди – лицарі Запорожці зачаклували «Козацький скарб»! Тож усіх щиро запрошуємо не лише козацьким селищем погуляти, але й скарби чарівні відшукати!

В «Мамаєвій Слободі» школярі зможуть побачити білі українські хати, комори, клуні, вітряки, повітки, воловні, возовні, ясла, водяний млин, справжнісіньку козацьку церкву в ім`я Покрова Пресвятої Богородиці, прототип тієї церкви, котра вивищувалась над Запорозькою Січчю у часи Гетьмана Богдана Хмельницького. Крім того, школярі за бажанням зможуть відвідати оточений возами похідний «Козацький Кіш» (табір). Там же ж у них буде можливість покататись верхи на конях спільно з козаками, постріляти з татарського лука, скуштувати козацького кулішу, або мандруючи територією, погодувати справжнісіньких круторогих сірих волів, овець, гусей, погасати на свіжому повітрі наввипередки з кролями.

Дізнатись більше про дитячі програми або замовити козацький квест можна за телефонами: (066)091-10-76, (068)696-32-16; (044) 361-98-48 або надсилайте запит – tourexms@gmail.com

Хочемо нагадати, що Козацьке селище «Мамаєва Слобода» знаходиться за адресою: вул. М. Донця, 2 (Відрадний), тобто практично в серці столиці України, всього за сім кілометрів від вулиці Хрещатик!

У далекому середньовіччі агресивність кримськотатарських орд спричинила до появи у Придніпров‘ї новітньої потужної військової сили, а саме: православного Запорозького лицарського ордену. На цю новітню військову потугу скаржився у 1492 р. кримський хан Менглі-Гірей у листі до Великого князя литовського Олександра, пишучи про козаків-киян та черкащан, які захопили османську військову галеру-каторгу біля Тягині. Фортеця Тягиня — це тодішня турецька фортеця на Дністрі (нині — м. Бендери у Молдові). Отже, наші прадіди козаки спустилися човнами по Дніпру з Києва та Черкас, пройшли Чорним морем, піднялися Дністром й захопили потужний військовий корабель практично під носом у турецького гарнізону фортеці Тягині… Це і є перша відома нам писемна згадка про козаків з Києва та Черкас, котрі згодом стали відомі всьому світу під йменням Запорожці!

З часу вищезгаданої першої писемної згадки про українських козаків проходить 157 років і  в реєстрі Войська Запорозького Низового від 1649 року ми взнаємо, що Київський полк вже нараховував 2010 козаків і мав 17 сотень, з яких кілька перебували у самому місті Києві. Їх сотниками були: Григорій Піщенко, Самійло Білецький, Тимофій Нагорний. Сотником печерської сотні був записаний Опанас Передримирський із загальною чисельністю козаків – 516 осіб.  14 сотень даного полку знаходилися в радіусі 40 кілометрів (за винятком Овруцької) від Києва:

1.Васильківська (Микита Бут) – 127 козаків.

2.Овруцька (Юхим Натальчич) – 119 козаків.

3.Преварська (Юхим сотник) – 95 козаків.

4.Гостомільська (Єрмолай Басаренко) – 77 козаків.

5.Ворсівська (Іван Крузь) – 105 козаків.

6.Броварська (Федір Медвідь) – 53 козаків.

7.Макарівська (Григорій Петрицький) – 111 козаків.

8.Білгородська (Каленик) – 94 козаки.

9.Ясногородська (Трохим Ященко) – 87 козаків.

10.Ходосівська (Іван Барманський) – 91 козак.

11.Обухівська (Яцько Кресовський) – 152 козаки.

12.Трипільська (Андрій Ворона) – 171 козак.

13.Мотовилівська (Степан Половець) – 212 козаків.

Тож не дивно, що за давніми переказами  в 1756 році в урочищі, де знаходиться ковбаня (джерело), з якого бере початок річка Либідь – саме в тому місці, де зараз розташовується козацьке селище «Мамаєва Слобода» – козацько-гайдамацький загін «втопив» два барила з золотими червінцями та коштовностями…

Запрошуємо школярів під час осінніх канікул у захоплюючу мандрівку козацьким селищем самого Козака Мамая, у якій діти познайомляться з традиціями та побутом українців 17–18 століття.

Давайте спільно вивчатимемо історію рідного краю!

Ласкаво запрошуємо у мандрівку крізь час у світ наших прадідів – Лицарів степу Запорозьких козаків!

Вартість входу

120грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»