На «Мамаєвій Слободі» розпочала свою роботу «Головна Резиденція Святого Миколая» в Україні
Опубліковано: 09 Гру 2015 12:03

Козацьке селище «Мамаєва Слобода» має гонор оголосити, що 8 грудня 2015 року, вже всьоме, офіційно відкрилась «Головна Резиденція Святого Миколая» в Україні.

Ця урочиста мить відбулась після того, як козаки з «Мамаєвої Слободи» підписали зі Святим Миколаєм «Глейт» (охоронну грамоту) щодо продовження діяльності «Головної Резиденції Святого Миколая» в Україні на «Мамаєвій Слободі» та оборони його добрих справ впродовж всього наступного 2016 року від зелених Карпат і до синього Дону.

Суча­сне укра­їн­ське коза­цтво сім років тому – в 2009 році – запро­по­ну­вало укра­їн­ській гро­маді новий ета­лон свята Мико­лая. Наш укра­їн­ський Свя­тий Мико­лай має всі ознаки укра­їнця, бо ж одя­гне­ний у свя­ще­ничі ризи та у під­би­тий бобро­вим хутром шля­хет­ський кун­туш. На голові має геть­ман­ську шапку. Але крім зов­ні­шніх ознак він ще добра, щира, при­ві­тна людина, котра, на від­міну від його англо-саксон­ських та росій­ських ана­ло­гів (Санта Клаус, Дєд Мороз), не махає крю­чко­ва­тою пали­цею (посо­хом), йдучи по лісу, а ціл­ком у циві­лі­зо­ва­ній гостин­ній атмо­сфері тра­ди­цій­ної Над­дні­прян­ської хати, оздо­бле­ної рушни­ками, божни­ками та іншим хатнім начи­н­ням, вико­нує на ста­ро­світ­ській лірі канти 17–18 сто­лі­ття. Разом із дітьми, аби ті не були ліни­вими чисто­плю­ями, випі­кає в печі справ­жні печа­тні пря­ники – медів­ники, або ж як їх всі нази­ва­ють «Мико­лай­чики». Наш укра­їн­ський Мико­лай направду духовна особа, бо ж при­вчає дітей бути мудрими, добрими, спів­чу­тли­вими.

Дуже важли­вим є й те, що його добрі, гарні справи та почи­на­ння були «взяті під охо­рону» та пиль­ний нагляд укра­їн­ских коза­ків, адже «добро має бути з кула­ками». Воїн – козак зав­жди був носієм всього прав­диво укра­їн­ського, цебто лицар­ського.

Спо­ді­ва­є­мось, що цей новий під­хід, а насправді повер­не­ння до дідів­ських тра­ди­цій свя­тку­ва­ння дня Свя­того Мико­лая, здо­буде під­тримку на всіх тере­нах коза­цької Укра­їни від синього Дону й до Кар­пат­ських гір.

Тож ще раз раді сповістити Вас, любі малята, хлопчики та дівчата, що «Головна Резиденція Святого Миколая» в Україні, котра має свій осідок на садибі Титаря у козацькому селищі «Мамаєва Слобода» розпочала свою роботу 8 грудня і працюватиме до 28 грудня 2015 року.
Попередньо домовитись про відвідування Резиденції Миколая, а також проведення майстер-класів, або ж придбати печатний медовий пряник – «Миколайчик» можна за тел.: 066–091-10–76; 044–361-98–48; tourexms@gmail.com  , mamayevasloboda@gmail.com  

Давайте дарувати один одному позитивні емоції та відроджувати дідівські традиції козацького краю!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

50грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 35грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 35грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 35грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Петрівка та Шулявська
 • 433
  Від перетину Хрещатика і бульвару Тараса Шевченка
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»