На свято «Сорок Святих» «Мамаєва Слобода» чекає Вас та Ваших малюків «Весну закликати»!
Опубліковано: 21 Бер 2011 13:00

На свято «Сорок Святих» на козацькій Україні господині, готуючись до цього дня, пекли ритуальне печиво у вигляді пташечок із крильцями, дзьобиками, хвостиками та гребінчиками. Для найменших козацькі матері випікали «пташечок» (або як їх ще називали – «буслики», «сороки», «птички», «пташки», «жайворонки»),  нанизуючи ще сире тісто на вишневі прутики, щоб потім роздати своїм та сусідським  малюкам. Малюки, тримаючи в руках таку зграйку «жайворонків» чи «бусликів», нанизаних на вишневу гілку та дбайливо спечених матусею в печі, весело кружляли довкола хат, махаючи вишневими прутиками з печивом та закликаючи весну:

«Ой чом ти, буслю,

Не вилітаєш,

Чом дітям весни

Не даєш»?

Подекуди пташечок садили не на вишневу гілку, а на бублик, нібито на гніздечко.

Вважалось, що обрядове печиво у вигляді «пташечок», котре з’їдають дітлахи, є помічним у господарських справах. А відтак, добре плодитимуться кури, гуси, качки. Божа благодать від умилостивлення птахів, що повертаються із вирію, мала перейти й на домашню птицю.

На «Сорок Святих» – «сорока – іменинниця», – так вважалось на Наддніпрянщині. Наші прадіди вірили, що в цей день з вирію починають повертатись пернаті – сорок різних видів, а сорока в цей день кладе в своє гніздечко сорок перших прутиків.

Під час Великого посту найпопулярнішою на «Сорок Святих» стравою була горохова юшка, також пекли пиріжки з горохом, готувалися вареники з маком або ж сухими грушами. Всі ці та інші пісні страви є в меню нашого «Шинку – коса над чаркою».

З 22 по 27 березня на «Мамаєвій Слободі» будуть проходити майстер-класи, де дорослі та діти зможуть випекти в печі однієї з хат на «Мамаєвій Слободі» зграйку «жайворонків» чи «бусликів», власноруч прикріпивши їх до вишневої гілки чи бублика.

26 березня о 12-00 всі бажаючі з дітьми спільно з фольклорним колективом зможуть «Закликати весну»!  

“Лінивим” сповіщаємо: вишневу гілочку, до якої прикріплено печиво у вигляді жайворонка, чи бублик у вигляді гніздечка з пташечками можна буде придбати на ярмарковому майдані «Мамаєвої Слободи».

Домовитись про проведення майстер-класу або ж придбати печиво у вигляді “жайворонка”, «буслика» чи «сороки» можна за тел. 361-98-48; 093-872-48-77.

Традиційне печиво у вигляді «пташечки» може бути небуденним сувеніром-подарунком не тільки для дітлахів, але й для дорослих, адже ним можна полюбуватись та поласувати.

Та й до того ж сама технологія випікання власноруч виготовленого печива «жайворонка» в хаті з українською піччю може стати для Вас та Ваших друзів веселою мандрівкою у часі, коли наші прапрабабусі були ще молодицями й пекли своїм та сусідським діткам пундики у вигляді пташечок…

Давайте спільно відроджувати та зберігати наші давні українські самобутні традиції!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

120грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»