Печатний медовий пряник «миколайчик» Ви власноруч можете виготовити та спекти в печі в одній із хат на «Мамаєвій Слободі»
Опубліковано: 11 Гру 2009 16:08

Люб’язно запрошуємо Вас придбати, або власноруч виготовити та спекти у справжнісінькій українській печі в одній з хат «Мамаєвої Слободи», або ж «Шинку – коса над чаркою» печатний медовий пряник «миколайчик» за дідівськими рецептами.

Майстер-класи будуть проводитись кожну суботу та неділю до 14 січня о 13-00.

Домовитись про проведення майстер-класу або ж придбати печатний медовий пряник – “миколайчик” можна за тел. 361-98-48; 093-872-48-77.

Під час проведення майстер-класу дорослі зможуть продегустувати в “Шинку-коса над чаркою” традиційні українські хмільні напої (слив’янка, вишняк, медовуха, варенуха, чикилдиха, дулівка тощо).

Традиційний печатний медовий пряник миколайчик є прекрасним сувеніром-подарунком не тільки для дітей але й для дорослих, адже ним не тільки можна полюбуватися але і з’їсти…

Та й до того ж сама технологія випікання власноруч виготовленого пряника «миколайчика» в хаті з українською піччю може стати для Вас та Ваших друзів не буденною пригодою.

У давнину зимового Миколая вважали покровителем хліборобства, повелителем стихій, Добрим (Угодником), вшановували дуже пишно.

Наші прадіди, як і ми вірили в чудодійну силу Святого: з ним пов’язували випадки чудесного спасіння замерзлих, утоплеників, подорожніх, котрі опинилися у скруті.

З нагоди цього свята батьки готували гостинці. Як правило це були медові пряники різноманітного вигляду – « миколайці», «миколайчики» і лозини. Чемним, добрим дітям – роздавали медяники, а неслухняним спершу погрожували лозиною, а вже потім змилостивившись, таки давали пряник.

У містах батьки самі клали малюкам вночі під подушку миколайчика. Вранці, знайшовши печиво, діти дуже раділи й тішилися, вихваляючись один перед одним своїми медовими пряниками. Дещо пізніше, цей добрий звичай поширився і на дорослих. Особливо популярний він і серед молоді. Дівчата та хлопці, навіть зараз обмінюються печатними медовими пряниками – миколайчиками.

Молитва до Святого Миколая.

Святий отче Миколає, вірний Заступниче тих, що до Тебе вдаються і в Тебе просять помочі. Молю Тебе, заопікуйся мною та вбережи мене від дочасних нещасть, а ще більше від душевних нещасть, себто від гріхів. Святий Отче! Як Ти вмилосердився над трьома ув’язненими воєводами й вибавив їх від кари смерти, так умилосердися і наді мною, що погибаю в гріхах і заслуговую собі на вічну погибель.Святий Отче Миколає, встався за мною до милосердного Бога й випроси мені ласки, щоб я в здоров’ї, невинності душі, а головне, без гріха перейшов (ла) цю долину сліз, а в вічності разом з Тобою славив (ла) у Тройці одного Бога в безконечні віки. Амінь.

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

120грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»