Резиденція Святого Миколая на «Мамаєвій Слободі».
Опубліковано: 20 Гру 2009 19:37

Козацьке селище «Мамаєва Слобода» запропонувало українській громаді новий еталон свята Миколая. Наш український Святий Миколай має всі ознаки українця бо ж одягнений у священичі ризи та у підбитий бобровим хутром шляхетський кунтуш. На голові має гетьманську шапку. Але крім зовнішніх ознак він ще добра, щира, привітна людина, котра на відміну від його англо-саксонських та російських аналогів (Санта Клаус, Дєд Мороз) не махає крючковатою палицею (посохом) йдучи по лісу, а цілком у цивілізованій гостинній атмосфері традиційної Наддніпрянської хати, оздобленої рушниками, божниками та іншим хатнім начинням, виконує на старосвітській лірі канти 17 століття. Разом із дітьми, аби ті не були лінивими чистоплюями випікає в печі справжні печатні пряники – медівники або ж як їх всі називають “Миколайчики”. Український Миколай направду духовна особа, бо ж привчає дітей бути мудрими, добрими, співчутливими.

Дуже важливим є й те, що його добрі, гарні справи та починання «взяті під охорону» та пильний нагляд українских козаків, адже «добро повинно бути з кулаками». Воїн – козак завжди був носієм всього правдиво українського, цебто лицарського.

Сподіваємось, що цей новий підхід до святкування дня Святого Миколая здобуде підтримку на всіх теренах України.

Доброю ознакою є підписання Глейту (охоронної грамоти), котре відбулося 18 грудня 2009 року, щодо надання офіційного осідку Святому Миколаю на території козацького селища «Мамаєва Слобода».

З боку козацтва Глейт підписали:

Завітати до резиденції Святого Миколая та відвідати майстер-класи із приготування печатного медового пряника можна кожну суботу та неділю до 14 січня 2010 року. Початок проведення майстер-класу з 13-00.

Попередньо домовитись про проведення майстер-класу або ж придбати печатний медовий пряник – “миколайчик» можна за тел. 361-98-48; 093-872-48-77.

Під час проведення майстер-класу дорослі зможуть продегустувати в “Шинку-коса над чаркою» традиційні українські хмільні напої (слив’янка, вишняк, медовуха, варенуха, чикилдиха, дулівка тощо) або ж смачно пообідати.

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

120грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»