Свято Івана Купала – біля витоку річки Либідь на території козацького селища «Мамаєва Слобода»
Опубліковано: 10 Чер 2014 13:42

На «Мамаєвій Слободі» дівчата-козачки та козаки відтворюватимуть прадавні купальські традиції. Початок гулянь 6 липня 2014 року о 12–00 на озері Красавиця обіч витоку легендарної річки Либідь.

Як свідчать давні перекази, біля ковбані цього озера з якого й бере початок річка Либідь – саме в тому місці, де зараз розташовується «Мамаєва Слобода» –  козацько-гайдамацький загін в 1756 році втопив два барила з золотими червінцями та коштовностями…

З ран­ку в коза­цьких селах та сло­бо­дах дів­ча­та по ран­ко­вій росі йдуть в поле чи ліс зби­ра­ти тра­ви та кві­ти. З них пле­туть для себе купаль­ські він­ки. В цих він­ках обов’язково повин­на бути тра­ва поли­ну. Крім того, дів­ча­та носять полин у себе за пазу­хою та під пахва­ми, адже це самий надій­ний запо­бі­жний засіб від руса­лок та відьом, як небез­під­став­но вва­жа­ли наші пра­ба­бу­сі, коли ще діву­ва­ли…

Ближ­че до вечо­ра, весе­лою зграй­кою дів­ча­та від­прав­ля­ю­ться у най­ближ­чий гай чи ліс та руба­ють там дере­во. Пере­ва­га нада­є­ться чор­но­кле­ну. Після цьо­го від­но­сять дере­во на місце, зазда­ле­гідь вибра­не ними для свя­та, і най­ме­но­ву­ють його «Маре­на». Потім при­но­сять пучки соло­ми, а інко­ли й солом’яну ляль­ку в люд­ський зріст, котра вді­та в жіно­чу соро­чку із стрі­чка­ми, в моні­стах та у вели­ко­му він­ку. Ця ляль­ка і нази­ва­є­ться «Купа­ла».

При­йшов­ши на місце, вти­ка­ють в зем­лю дере­во «Маре­ну», рясно обві­шу­ють його він­ка­ми та стрі­чка­ми, став­лять біля ньо­го «Купа­лу», а непо­да­лік роз­во­дять вогни­ще. Інко­ли вогнищ могло бути й три. Через вогни­ще пере­стри­бу­ють пара­ми: хло­пець із дів­чи­ною. Саме на свя­то Купа­ла від­кри­ва­є­ться «Небе­сна Бра­ма», тож всі молі­н­ня моло­дих людей про міцну роди­ну будуть обов‘язково почу­ті Госпо­дом Богом.

Наші пра­ба­бу­сі, коли були ще дів­ка­ми, весе­ло бра­лись за руки та ходи­ли з пісня­ми дов­ко­ла наря­дже­но­го дере­ва «Маре­ни», а потім ска­ка­ли через вогонь. Інко­ли замість вогни­ща бра­ли кро­пи­ву, яку наки­ду­ва­ли вели­че­зни­ми купа­ми.

Паруб­ки тіль­ки були при­су­тні, але в хоро­во­дах, тан­цях, піснях уча­сті не бра­ли.

В ніч з 6 на 7 липня роз­кві­тає чер­во­но-вогне­ний цвіт папо­ро­ті. Його можна зна­йти, зірва­ти та збе­рег­ти. Вла­сник ціїє кві­тки стає зна­ха­рем, і ніякий клад не при­хо­ва­є­ться від ньо­го.

Тож ласка­во запро­шу­є­мо всіх до пошу­ку скар­бу на «Мама­є­вій Сло­бо­ді». Купаль­ські дій­ства три­ва­ти­муть на Сло­бо­ді, як і зав­жди, до «тре­тіх пів­нів».

Люб’язно запрошуємо всіх бажаючих завітати до витоку річки Либідь в козацьке селище «Мамаєва Слобода» з тим, аби відчути жаркий вогонь купальського вогнища!

Дрес-код захо­ду: виши­ван­ка або будь-який укра­їн­ський націо­наль­ний еле­мент одя­гу (віно­чок, нами­сто тощо)

Давайте спільно відроджувати прадавні традиції козацького краю, бо ж поки ми їх шануємо, доти ми і будемо українцями!!!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

100грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 60грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 60грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 60грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Петрівка та Шулявська
 • 433
  Від перетину Хрещатика і бульвару Тараса Шевченка
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»