Відтворення прадавнього свята «Купайлиця» в козацькому селищі «Мамаєва Слобода»
Опубліковано: 01 Лип 2014 13:00

За наро­дним кален­да­рем свя­то «Купай­ла» від­зна­ча­ли в ніч з 6 на 7 липня, або ж за ста­рим сти­лем з 23 на 24 черв­ня. Напе­ре­до­дні ж цьо­го свя­та від­зна­ча­ли день «Купай­ли­ці».

Дівчата-козачки «Мамаєвої Слободи» запрошують всіх, хто не байдужий до відродження українських прадавніх традицій 5 липня 2014 року о 12–00 на свято «Купайлиці».

«Купай­ли­ця» це перед­день свя­та «Купай­ла». За дав­ні­ми віру­ва­н­ня­ми в цей день кра­су­ня «Купай­ли­ця» поспі­шає зустрі­тись з «Купай­лом», від­так допо­ма­гає дів­ча­там у при­кра­шан­ні осель він­ка­ми з кві­тів та цілю­щих трав. Напе­ре­до­дні Іва­на Купай­ла паруб­ки та дів­ча­та йшли за око­ли­цю села до лісу чи річки. Виби­ра­ли з-поміж себе най­вро­дли­ві­ших «моло­до­го» з «моло­дою»; моло­дий низь­ко кла­няв­ся роди­чам сво­єї наре­че­ної, яких пред­став­ля­ли інші дів­ча­та з хло­пця­ми. Потім, узяв­шись за руки, почи­на­ли води­ти хоро­во­ди нав­ко­ло наре­че­но­го і наре­че­ної – то в одну сто­ро­ну, то в іншу.

Батьки на «Купаль­ни­цю» звер­та­лись до дітей: «Про­сіть, діти, дощу до Купай­ла, а після Іва­на Купай­ла я й сам випро­шу». Також на «Купай­ли­цю» дів­ча­та тов­кли ячмінь в сту­пі і вари­ли кутю… Потім сіда­ли на воза, запря­га­ли замість коней в ньо­го паруб­ків і гамір­но з пісня­ми ката­лись по селу.

Під час купаль­ських ігор та забав дів­ча­та-коза­чки ходи­ли з роз­пу­ще­ним волос­сям, що ніби­то сим­во­лі­зу­ва­ло сму­ток та жало­бу: при­ро­да вми­рає, щоб наро­ди­тись для ново­го жит­тя.

Цьо­го  ж дня воро­жи­ли: зби­ра­ли два­над­цять трав, серед яких обов‘язково були чор­то­по­лох і папо­роть, і кла­ли під поду­шку зі сло­ва­ми: «Долень­ко коха­на, при­йди в мій сад погу­лять!»

Запрошуємо Вас до озера Красавиця з якого бере початок легендарна річка Либідь аби спільно з дівчатами-козачками та козаками «Мамаєвої Слободи» долучитись до відродження прадавніх українських традицій!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

100грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 60грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 60грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 60грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Петрівка та Шулявська
 • 433
  Від перетину Хрещатика і бульвару Тараса Шевченка
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»