«Всеїда в гості йде»!!! Козацьке селище «Мамаєва Слобода» відроджує дуже давнє забуте українське свято
Опубліковано: 15 Лют 2016 12:04

Давайте спільно відродимо прадавнє свято «чубатих слов‘ян» – українців! Адже тиждень перед Колодієм (Масляною) в наших прадідів називався «Всеїдним», або ж «Всеїда».

Наро­дні гуля­ння з нагоди завер­ше­ння «Все­їди» від­бу­ду­ться на Ярмар­ко­вому май­дані «Мама­є­вої Сло­боди» 5 та 6 бере­зня 2016 року. Поча­ток захо­дів о 12–00.

На другий день святкувань «Всеїди» «родзинкою» заходу буде печений на рожнах (вертелі) цілісінький кабан!

Поряд із кабаном пектиметься великими кільцями духмяна домашня ковбаса, перепілки, каплуни (півні) та куріпки, а також пропонуватимуться інші страви з м‘яса української історичної кухні! Всі бажаючі власноруч зможуть підсмажити на вогнищі кілечко ковбаски, або шматочок сала з проріззю. Продегустувати  зварений за старовинними рецептами  на відкритому вогні хмільний напій «мусулєс» (глінтвейн), або ж козацький трав‘яний чай «гербата».

Також в програмі заходу: ярмарок народних майстрів, виступи фольклорних колективів, танці та гуляння, гойдалка, катання на запряжених кіньми возі або ж верхи на конях спільно з козаками.

Хочемо осо­бливо звер­нути Вашу увагу, що на «Все­їду» в «Шинку – коса над чар­кою» буде осо­бли­вий коза­цький стра­во­пис (меню) укла­де­ний виклю­чно зі страв та хміль­них напоїв, котрі пов­сяк­день вжи­вали укра­їн­ські козаки, пере­бу­ва­ючи в «Гні­зді золо­тої воль­но­сті» – Запо­розь­кій Січі. Тож до Вашої уваги: тара­тута, бастурма, соло­нина, вудже­нина, куліш коза­цький, рубці, щерба, мудрий коза­цький борщ, соло­маха, вере­щака, сви­няча голова до хрону, рулька бара­няча на стя­блі, лемі­шка, тетеря, рябко, мелай, галу­шки, загреби, обли­зні та квас, ну і зви­чайно гер­бата, кисіль кали­но­вий, варе­нуха, запі­канка, слив‘янка та хміль­ний мед! Ці та багато інших страв та хміль­них трун­ків Ви змо­жете ску­шту­вати впро­довж всього «Все­їдного тижня» почи­на­ючи з 29 лютого й по 6 бере­зня в «Шинку – коса над чар­кою», що на «Мама­є­вій Сло­боді».

Тож до Ваших послуг «Шинок – коса над чар­кою», в якому Ви, якщо не полі­ну­є­тесь, змо­жете зазда­ле­гідь забро­ню­вати місця за столом. Тел.. 093–872-48–77, 044–361-98–48 або mamayevasloboda@gmail.com

Принагідно нагадуємо, що цього року Колодій (Масляна) святкуватиметься на «Мамаєвій Слободі» 12 та 13 березня. Тож, зрозуміло, що давнє свято наших прадідів  «Всеїда» буде відзначатись за тиждень напередодні «Колодія», цебто 5 та 6 березня 2016 року.

Назва «Все­їди» пішла від того, що саме в період перед Коло­дієм (Масля­ною), наші пра­діди нама­га­лись наїстись усі­ля­ких страв із м‘яса, себто нео­бме­жено вжи­вали ско­ромні страви. Крім того, це був остан­ній тиждень, коли можна було ще від­свя­тку­вати весі­лля, адже після Коло­дія забо­ро­ня­лось їсти не тільки м‘ясні, але й моло­чні страви.

Впро­довж усього «Все­їдного тижня» наші пра­діди, осо­бливо в суботу й неділю, ходили на гостину, ситно та сма­чно часту­вали один одного. Куми, свати і сусіди сма­жили на рожнах (рос. «вер­тел») цілі туші каба­нів, ягнят, телят, гусей, каплу­нів (пів­нів), пере­пі­лок, фаза­нів та іншу дичину. Нама­га­лись досхочу наїстись усі­ля­ких страв із м‘яса, як то: ков­баси, саль­ти­сони, паштети, холодці, кру­че­ники, печеню та вудже­нину, запи­ва­ючи це все варе­ну­хою та іншими хміль­ними насто­ян­ками та налив­ками.

Укра­їнці вміли від­по­чи­вати перед «Вели­ким постом», тож весе­лими вата­гами під супро­від тро­їстих музик  гамірно ката­лись на запря­же­них кіньми санях чи возах; парубки та дівки зали­ця­лись один до одного, вла­што­ву­вали різно­ма­ні­тні забави та роз­ваги, бо ж зразу після «Все­їдного тижня» почи­нався «Коло­дій» (Масляна), коли нео­дру­жені парубки й дів­чата зму­шені були тягати прив‘язану до ноги колодку, як сим­во­лі­чну кару за те, що не всти­гли одру­жи­тись в остан­ній тиждень на «Все­їду». В суботу по обіді моло­диці та чоло­віки орга­ні­зо­ву­вали коле­ктивні складки чи сходки. Молодь гуляла окре­мими гур­тами на вечор­ни­цях у шинку, або в якійсь із хат, бо ж з наста­н­ням «Вели­кого посту» будь-які роз­ваги були непри­пу­стимі і при­пи­ня­лись на Над­дні­прян­ських хри­сти­ян­ських зем­лях.

Праправнуки «чубатих слов‘ян» – Запорозьких козаків! Давайте спільно відсвяткуємо «Всеїду» так, щоб і москалі багатству нашої землі позаздрили! Гайда до нас на «Всеїду»!

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

50грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 35грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 35грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 35грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Петрівка та Шулявська
 • 433
  Від перетину Хрещатика і бульвару Тараса Шевченка
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»