Чарівна ніч на Івана Купала
Опубліковано: 15 Кві 2015 12:37

Купальська ніч — чарівна ніч на Купала, коли по землі ходить людське щастя, запалюється на папороті Квітка щастя, Бог відкриває Небесну браму, і всі моління людей будуть почуті. У цю загадкову ніч ходять по землі і Купало, і Ярило, і Марена. Тоді ж можна зустрітися з добрими духами Лада — опікунами госпо­дарства і роду. Тоді мають волю всі таємничі сили лісів, полів, вод, скель, у тому числі нечисті. Відьми збираються летіти на свій шабаш до Лисої гори. Напередодні Купала гріх лишатися в хаті: люди прагнуть опромінитися зоряним царством духа предків своїх. У цей час сила вогню і води, землі і неба купає все навкруги, даруючи найбільшу родючу силу. Роса набирає чарівних властивостей, зілля-квіти теж набирають цілющості. Добрі духи змагаються за долю людини зі злими силами аж до третіх півнів. Охоронити себе і своє господарство можна лише в Купальську ніч — тоді буде добре весь майбутній рік.

Обрядовість Купальської ночі була спрямована на виявлення відьом та їх знешкодження. Відомі повір’я про те, що відьми у цю ніч злітаються «на деревину, на тополю високу». В українській і білоруській традиції поширений мотив «у нашої відьми живіт болить», який близький до повір’я про те, що коли у Купальську ніч кип’ятити на вогнищі «цідилку» або палити речі, які вважаються символами або атрибутами відьми, то це викликає у «відьомських» сільських жінок нестерпні муки, болі у животі, і вони змушені прийти до вогнища просити пощади. Вважалося, що на купальському вогнищі «відьму знищують», так само і всіх злих чарівників. Погрози і прокляття на адресу відьом характерні, наприклад, для купальського пісенного репертуару Волині:

Ой на вигоні огонь горить,
У нашой відьми живіт болить.
Ой на вигоні огонь тухне,
У нашой відьми живіт пухне.
Наше Купайло до місяця,
Юрковські відьми повісяться,
Нехай повісяться, нехай знають.
Нехай чужих корів не займають.

Для «пізнання відьом» у Купальську ніч намагалися піймати жабу (тобто відьму, яка обернулася жабою) і вилами «зробити їй яке-небудь каліцтво». Якщо з’являлася собака або кішка, хлопці ловили її з криками «Відьма прийшла!» і забивали насмерть.

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

120грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»