Корінь, його магічні, лікувальні та захисні властивості
Опубліковано: 15 Кві 2015 11:05

Корінь — частина рослини, пов’язана з підземним світом і наділена магічними, лікувальними та захисними властивостями. Коріння дерев, особливо тих, які ростуть, «де сонце не світить», вважалися місцем, де водиться нечиста сила. Особливу небезпеку становило коріння повалених бурею дерев: під ним можуть бути «бісиці»; у таких місцях ховали самогубців.

Люди боялися викорчовувати дерева, намагалися рубати їх вище коріння, залишаючи його духам. Перш ніж зрубати дерево або гілку з нього, до його коріння клали як жертву хліб, сіль, гроші або лили вино. Вірили, що корінь переступня має «голову», «очі», «вуха», «тулуб» і т. ін. Люди боялися його викопувати, щоб не стати калікою, втратити розум чи вмерти. Викопаний з великими пересторогами такий корінь використовували як оберіг, який приносить у дім щастя і багатство.

Магічні властивості приписували кореню красавки: коли дівчина доторкнеться ним до свого судженого, то він любитиме її до самої смерті; кореню ятриишика, форма якого нагадує кисть руки з п’ятьма пальцями. Його використовували як засіб від вагітності. Корінь плакун-трави, викопаний напередодні Купала, має здатність оберігати від відьом і чарівників. Корінь валеріани, або мар’їн корінь, оберігає від укусу змії. Корені деяких рослин використовували у любовній магії (приворотне  зілля). Корінь любистка, викопаний на Покрову (1 жовтня) вранці, має здатність скріплювати подружжя; відвар коренів дуба і берези, що ростуть разом, давали пити молодим для взаємної любові. Корінь зозулиних сліз підмішували у питво молодій парі, щоб жили у мирі та злагоді. Корінь трой­зілля дівчата носили при собі, щоб скоріше вийти заміж. Щоб відьма не шкодила худобі, виливали молоко від її корови на коріння викорчуваного бурею дерева із замовлянням: «Щоб твою корову так само викорчило!» Аби новонароджений виріс сильним, його купали у воді з коренем дивосила, викопаним у день Купала.

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

120грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»