Жива — богиня, що животворить
Опубліковано: 10 Кві 2015 14:51

Жива, Живана, Живена, Живонія — богиня життя, щастя, любові, яка животворить і воскрешає умираючу взимку природу, робить землю плодючою. Жива символізує не стільки любов між чоловіком і жінкою, скільки світову любов, що є основою життя на землі. Саме цим вона відрізняється від богині всього сущого, а також подружнього життя Лади. Згідно з міфами Жива народилася від Світовида і Ноцени, які символізують день і ніч.

Жива—богиня, що животворить. Вона дарує життя незалежно від волі верховного божества. А по смерті душа людини зустрічається з двома богами — Живою і Пекленцем (богом пекла). Жива бере до себе праведників і відправляє їх до раю. Ті душі, які потрапили до Пекленця, проходять крізь адські муки, перетво­рюються на іскри і летять на небо. Там вони знову потрапляють до Живи. Жива, зібравши іскри, йде у людський світ і вкладає їх у лоно вагітним жінкам. Іскри втілюються у дітей, і з цього часу вони отримують душу. Супутницями богині є Почуття, Чарівність і Любов. Прилітаючи у цей світ на чарівній колісниці, запряженій парою голубів і парою лебедів, Жива розпалює вогонь небесних гроз, проганяє злі сили, виводить з-за холодних хмар світлосяйне сонце.

На честь богині Живи предки запалювали вогні. Рано-вранці у Великий четвер Страсного тижня палили солому і кликали покійників. Чим скоріш богиня весни переможе демонів зими, тим швидше одягне поля, сади і гаї свіжою зеленню і квітами. Прекрасні дні травня і початку червня з давнини присвячувалися цій чарівній богині і знаменувалися загальними ігрищами. Тим, хто приносить їй жертви, вона пророкує майбутнє. На честь Живи, як тільки прилітає зозуля (а ця пташка вважалася атрибутом богині), дівчата йшли в ліс охрещувати її, тоді ж між собою зріднювалися та заплітали вінки на березах. Приносили жертви їй також жінки, які не мали дітей, щоб вона сприяла добрим пологам. Жива прийшла колись уперше до людей з яблуком і виноградом та виростила перше зерно жита. Живі було побудовано капище на горі, назване Живець, де в перші дні травня благоговійно сходився численний люд випрошувати в неї довгочасного здоров’я. Особливі жертви приносили їй ті, хто чув перше кування зозулі, яке пророчило їм кількість років життя. Думали, що то найвищий господар Всесвіту перевтілювався в зозулю, тому її вбивство вважалося злочином і суворо каралося.

Наші послуги

Страви в шинку

Вартість входу

120грн

Пільгові ціни(громадяни України)

 • 100грнПенсіонери
  При наявності пенсійного посвідчення
 • 100грнШколярі
  При наявності учнівського квитка
 • 100грнСтуденти
  В будні несвяткові дні при наявності студентського квитка

Безкоштовний вхід(громадяни України)

 • Дошкільнята
 • Інваліди І-ІІ груп
  За умови наявності пільгового посвідчення
 • Солдати та сержанти-строковики
  Збройні сили України
 • Ветерани АТО
  За наявності посвідчення Учасника бойових дій (УБД)

Наша адреса
вулиця Михайла Донця, 2, Київ
Це на теперішньому масиві Відрадний поблизу Національного авіаційного університету
Що до нас їде?
 • 27
  Від станцій метро Почайна та Шулявська
 • 433
  Від перетину вулиць Богдана Хмельницького та Терещенківської.
 • 201
  Від станції метро Шулявська
 • 427
  Від станцій метро Палац Спорту та Шулявська
Весь транспорт їде до зупинки «вулиця Михайла Донця»